reddit rolex gmt master 16710 herren 40mm schwarz silber stahluhr appeals several internet users.nowadays zf rolex datejust m126201 0014 mens rolex calibre 2836 2813 12mm that once was meant to just tell you the exact time is your friend helping to express your taste and personality. Acralift | Minižeriavy a ich možnosti na zefektívnenie práce

Možnosti použitia minižeriavov

10.01.2021
Informácie

Viete ako vám môže pomôcť použitie minižeriavov na stavbe?

Pri stavbe domu, akejkoľvek konštrukcie, ale aj rôznych rekonštrukciách je neodmysliteľnou súčasťou práce aj manipulácia s ťažkými či objemnými bremenami. Bez ohľadu na to, koľko pomocníkov máte k dispozícii, vždy ide o náročnú prácu, ktorá môže skončiť zničením materiálu a v horšom prípade aj zdravotnými problémami.

Čo tak ale nahradiť vlastné ruky šikovným minižeriavom?

Minižeriav má svoje uplatnenie všade tam, kde by pre minimálne množstvo práce bol manipulátor alebo nákladný žeriav až príliš nákladný, no manipulácia holými rukami by bola náročná, ba niekedy až nemožná.

Prečo sa spoľahnúť na minižeriav ?
Minižeriavy i rôzne zdvíhacie stroje oceníte najmä v stiesnených priestoroch a všade tam, kde je veľmi obmedzený prístup a množstvo prekážok.Napríklad pri montáži v mestách s úzkymi uličkami, hustou premávkou, vnútri budov, vo výrobných halách, obchodných centrách, peších zónach, ale aj pri stavbe vlastného domu. Vďaka praktickosti minižeriavov sa nemusíte zaoberať odkrývaním strechy, jej rozoberaním, blokovaním premávky či pátraním po dostatočnej plochy, ktorá je potrebná na stabilizáciu klasického veľkého žeriavu. Pásové minižeriavy zase oceníte pri práci na strmých svahoch, ťažko prístupných miestach i bahnitom svahu. Minižeriavy sú v prípade transportu a premiestňovania veľmi praktické. Zložený minižeriav ľahko prejde aj skrz bežné 80 cm široké dvere. Vnútri sa už len rozloží a podľa potreby použije. Na prácu v priestoroch interiéru sa používa zapojenie do elektrickej sieti, čím sa zabezpečí tichá prevádzka bez emisií. Kde môžeme použiť minižeriav?

Minižeriavy na manipuláciu so sklenenými prvkami
Minižeriav je vďaka špeciálnym prísavkám a manipulátorom JEKKO výborným pomocníkom napríklad pri kotvení sklenených fasád zvonku a zvnútra či zasklievaní balkónov.

Na stavbách
Pri stavaní drevených a oceľových konštrukcií, bednení, zasklievaní, osadzovaní balkónov, úprave fasád, ale aj na strešné práce, usadzovanie bazénov a akýchkoľvek rekonštrukciách výškových budov, rodinných domov či záhrad.

V priemysle
Pri zdvíhaní, manipulácií a osadzovaní ťažkých či objemných bremien. Na sťahovanie, údržbu i servis výrobných liniek, jednotlivých strojov a prístrojov, ale aj potrubia či elektrárne.

V interiéri
Minižeriavy sa vďaka gumovým pásom a vhodnému rozloženiu váhy môžu bez problémov pohybovať po podlahe i dlažbe v múzeách, obchodných centrách, výstavných sieňach, nemocniciach a iných typoch interiéru.

A všade podľa potreby:

  • stiesnené priestory
  • úzke uličky, pešie zóny
  • cesty a železnice, mosty
  • strmé svahy i bahnitý terén