Efektívne spôsoby na prepravu a manipuláciu s materiálom

13.04.2021
Informácie

Poznáte tieto efektívne spôsoby na prepravu a manipuláciu s bremenami či materiálom na stavenisku?

Základom rýchlo a kvalitne zhotovenej stavby je dostatočne pripravené a vybavené stavenisko. To znamená, že treba zabezpečiť správne podmienky na vykonávanie stavebných prác, dopravu a skladovanie materiálu a tiež napríklad sociálne zariadenia. Dôležitou súčasťou prípravy staveniska je nielen zabezpečiť dostatok potrebného materiálu, ale aj jeho presun po stanovisku a manipuláciu s ním.

Vertikálny i horizontálny presun materiálu s minižeriavmi a transportnými vozíkmi

Zvislú prepravu materiálu môžete zabezpečiť prostredníctvom šikovných minižeriavov, ktoré sa dostanú aj do ťažko dostupných miest a dokážu sa pohybovať aj v stiesnených priestoroch. Vďaka špeciálnym vákuovým prísavkám a manipulátorom s nimi môžete premiestňovať a upevňovať rôzne sklenené tabule a iné sklenené prvky.

Výhody minižeriavov na stavbe

Pásové minižeriavy zvládnu prácu a presun (nielen) po bahnitom teréne, strmých svahoch či ťažko prístupných miestach. Vďaka tomu dokážu prácu mnohonásobne uľahčiť, zefektívniť, urýchliť a v podstate aj zlacnieť.

Transportné vozíky (nielen) pre vyššiu efektivitu ale najmä pre vyššiu bezpečnosť

Na horizontálny transport akéhokoľvek materiálu (kameň, sklo, drevo či sadrokartón) na stavenisku oceníte transportné vozíky s kompaktnou konštrukciou, vďaka ktorej dokážu materiál či iné objemné telesá dopraviť tam, kam sa iné stroje nedostanú. Použitím šikovných strojov zvýšite na stavenisku efektivitu práce a tiež dokážete zmenšiť fyzickú námahu pracovníkov. Či už ide o minižeriav alebo transportný vozík, dokáže ich obsluhovať jeden operátor a presúvať prostredníctvom nich bremená s hmotnosť až do 1,5 tony.